20-YEAR SERVICE AWARD RECIPIENTS 

Samuel L. Anselm

Julie Arendall, ICMA-CM

Stephen Ashley

Lunda Paul Asmani

Shane Baker

Patrick S. Banger, ICMA-CM

Wanda Arlene Barnard-Bailey

Jeff J. Bartlett

Alexa M. Barton

Robert B. Baxley

Stuart T. Bedenbaugh

Andrew Bertelsen

Chad A. Bird

Michael Bornstein

Steve Botelho

Scott W. Bovick

Peter J Boyce

Denise Breder

Michael M. Brethorst

Shawn J. Brown

Desiree Brun

Daniel Buchholtz

Gary A. Burkhalter

Carl A. Cain, Jr.

Greg L. Carpenter

Brian E. Carter, ICMA-CM

J. Benjamin Champ

Richard D. Chess

Stephen Curtis Childers

John Patrick Childs, ICMA-CM

Joseph J. Chinn

Bryan R.H. Chodkowski, ICMA-CM

Matthew Cohrs

Andrew J. Colvin

Robert Corder

Daniel J. Coss

John A. Crumpton

Kelly G. Cupit

Jared G. Cypher

J. Scott Darrington

Anthony J. Delgado

Mark R. Detter

Alexander Diaz

Shane D. Dille, ICMA-CM

Ken Domer

Kimberly A. Downs

Barbara Jean Drake

James T. Drinkard

Jeff Drobney

Barry J. Dykhuizen, ICMA-CM

William E. Ebel, Jr.

Jason Michael Eisenbeis, ICMA-CM

Rebecca A. Ewald

Jennifer Ferguson

Jeff Fielding

Douglas E. Finch

Michael Fischer, ICMA-CM

John M. Fitzpatrick

Laura A. Fitzpatrick

Matthew J. Formica

Jeffrey S. French

Charles S. Funderburk, ICMA-CM

Michael S. Funk, BA, ICMA-CM

Horacio Galanti

Roman Gastesi, Jr.

Heather M. Geyer

Christopher D. Gilbert

Roubik Golanian

Michael W. Goodrum

Ellen Habel, ICMA-CM

Barton C. Hadley, Jr.

Ashton N. Harrison, ICMA-CM

Mr. Ryan C. Heiar

Tracie S. Hlavinka

David E Hudspeth

Mitchel B. Humble

James S. Hunt

Jill R. Ingram

Ashley M. Jacobs

Alphonso Jefferson, Jr.

Joseph Jeffries

Juan C. Jimenez, ICMA-CM

Beth M. Jones

David A. Jones

Redmond D Jones, II

Richard Kanigan

Timothy V. Kaufman

Richard Keehner, Jr.

Jim Keim

Jill Keimach

Betsy C. Keller

Patrick J. Kennedy

Stephen Zygmunt Kil

Christal Kliewer Weber

Joseph La Margo, ICMA-CM Candidate

Tammy A. LaBorde, ICMA-CM

Kevin M. Lahner

Matthew S. LeCerf, ICMA-CM

Jennifer R. Lee

Alison Lehman

James R. Lewis, ICMA-CM

Shawn Lewis

Jesse K. Lightle

Steven M. Lindner, ICMA-CM

Jason Little

Jeffery D. Looney

Benjamin B. Marchant

Brent D. Mareck

Colin Martin

Gregory D. Martin, ICMA-CM

Michael Marzal

Mark D. McAvoy

Stephen Scott McDowell

Romualdo J. Medina

Richard L. Mellor, Jr.

Adam Mestres, MPA

Florence L. Miller, ICMA-CM

Justin J. Miller, ICMA-CM

Tonya Duncan Miller

Nicholas C. Mimms, ICMA-CM

Aaron Joel Montgomery

Gavin W. Morgan

Edward Frederick Morris

Lisa M. Morris Hibbler

Lisa Murphy

John K. Nevenhoven

Nancy Newton

Thomas N. Nikunen, ICMA-CM

Peter L. Olson

Marcia D. Onieal

Aaron Oppenheimer, ICMA-CM

Marc A. Orlando, ICMA-CM

Alison Ortowski

James F Parajon

Randall H. Partington, ICMA-CM

Michael Todd Paulhus

Nick Pegueros

Michael C. Peoples

Kevin R. Phelps

Michel Jack Pogge-Weaver

Preston F. Polasek

Sharon P. Ragoonan

Audrey Seymour Ramberg

Jose Antonio Ramirez

Jennifer Reichelt

Jeff Renaud, MPA

Rachelle Rickard

Robert G. Ritter, Jr.

Matthew Roan

Jessica Roth

Travis P. Rothweiler, ICMA-CM

John Anthony Russo

Paula P. Ryan

Michael Sable

Nicola J. Sapp

Kristine E. Schmidt

Jane K. Shang

Pier Simeri

Katherine S. Simmons

Robert H. Skinner

Jeffrey S. Slatton, ICMA-CM

Jason T. Slowinski

David M. Smoak

Laura Snideman, ICMA-CM

Verónica R. Soto

Roscoe Cooper Stelford, III

Jeffrey Stoke, CEcD, ICMA-CM

Omar P. Strohm

Robert Strope, Sr.

Stephen P. Sugg

William R. Summers, ICMA-CM

Arbra F. Taylor, III, ICMA-CM

Kimberly Therres

Jim Throop

Steven J. Tilton

James S. Titcomb

Mike Townsend

Peter J. Vadopalas

Joan Walls

Carina G. Walters

Chris A. Ward

James A. Welch

Matthew S. West

Telly C. Whitfield

Zachary L. Williams

Ralph C. Wise, ICMA-CM

Tim Wolff, CPM, ICMA-CM

Heidi N. York, ICMA-CM

Timothy J. Young, ICMA-CM

 

Advertisement